Najczęściej zadawane pytania

Czy na wizytę w Sowiarni Sławków trzeba się zapisać?

NIE: jeśli chcesz uczestniczyć tylko w pokazie w weekend lub w inny dzień wolny od pracy kiedy Sowiarnia jest czynna dla osób prywatnych. Pokazy prowadzimy o stałych porach wymienionych w zakładce kontakt i na nie można przyjść “z marszu” bez żadnych wcześniejszych zapisów. 

TAK: jeśli reprezentujesz grupę minimum 12 osób i chcesz zamówić pokaz dla swojej grupy w tygodniu. Na tego rodzaju spotkanie trzeba się wcześniej umówić dzwoniąc do Bartka pod nr tel. 724 925 699.  

TAK: jeśli chcesz pójść z sową na spacer. Spacery z sowami zazwyczaj urządzamy po pokazach z sowami. Sto procent naszych gości, którzy idą na spacer z sową najpierw uczestniczy w pokazie. Jeśli chcesz pójść z sową na spacer koniecznie zarezerwuj sobie termin z tak dużym wyprzedzeniem jak tylko to możliwe pod numerem telefonu Bartka: 724 925 699.   

Czy sprzedajecie sowy?

Nie. Nie sprzedajemy naszych zwierząt. 

Czy rozmnażacie swoje zwierzęta?

Nie. Nasza hodowla nie zajmuje się rozmnażaniem. 

Czy mogę hodować sowę w domu? 

Nie. Hodowanie ptaka drapieżnego w domu to bardzo zły pomysł, który może skończyć się tragicznie.

Czy mogą Was odwiedzać grupy przedszkolne?

Tak. Porę pokazu i sposób jego prowadzenia dostosowujemy wówczas do potrzeb naszych małych odbiorców.  

Czy jest możliwość zamówić u Was pióra sów?

Nie. Nie przyjmujemy zamówień na sowie pióra. 

Czy można płacić kartą?

Nie. W Sowiarni Sławków nie ma możliwości płatności kartą.

Płatności przyjmujemy wyłącznie w gotówce lub przelewem BLIK na telefon.  

Czy można odwiedzić Sowiarnię wraz z rodziną w tygodniu?

Nie. Sowiarnia Sławków jest czynna w tygodniu wyłącznie dla grup zorganizowanych minimum 12 osób. Rodziny, mniejsze grupy, osoby odwiedzające pojedynczo zapraszamy w weekendy, święta i inne dni ustawowo wolne od pracy.  

Czy pokazy odbywają się kiedy pada deszcz?

Tak. Sowiarnia jest czynna zawsze w podanych porach i jeśli tylko są goście to pokaz prowadzimy również w czasie opadów. Pojawienie się opadów wyklucza jednak pójście na spacer więc w razie deszczu najczęściej przekładamy spacer na inny termin. 

Jak się ubrać na wizytę w Sowiarni?

Wygodnie, odpowiednio do warunków pogodowych. Sowiarnia to teren trawiasto- ziemny dlatego wskazane jest obuwie, w którym będziesz się dobrze czuć i swobodnie poruszać. Nierzadko w sytuacji pochmurnych dni z zagrożeniem opadami polecamy naszym gościom ubranie gumiaków oraz zaopatrzenie się w parasolkę lub kurtkę z kapturem. Pokazy bowiem prowadzone są “pod chmurką”.    

Czy mogę odwiedzić Sowiarnię z małym dzieckiem?

Tak, jak najbardziej. Dla każdego dziecka mamy przygotowaną grę terenową z nagrodą- niespodzianką. Młodszym dzieciom w realizacji zadania z gry terenowej mogą pomóc rodzice lub inne starsze, towarzyszące osoby. Dla dzieci udostępniamy również piaskownicę z plastikowymi zabawkami, autko do jeżdżenia i dwie małe zjeżdżalnie. Strefa dla dzieci jest na tyle blisko miejsca pokazów, że dzieci mogą bezpiecznie bawić się w piaskownicy kiedy rodzice uczestniczą w pokazie (mogą je ze swojego miejsca doglądać).      

Czy do Sowiarni mogę wejść ze swoim psem?

Nie. Do Sowiarni nie wpuszczamy żadnych zwierząt. Naszym priorytetem jest bezpieczeństwo naszych podopiecznych i gości.  

Znalazłem chorego ptaka. Jak mu pomóc?

Jeśli jest to ptak drapieżny wówczas możesz skontaktować się z nami pod nr tel. 724 925 699. Jeśli jest to ziarnojad wówczas należy skontaktować się ze Strażą Miejską, która powinna pokierować Cię dalej lub sama go odebrać i przekazać go do specjalnej lecznicy. 

Czy przyjmujecie bony turystyczne?

Nie. Bony turystyczne nie są u nas akceptowane. 

Jak dotrzeć do Sowiarni Sławków?

Do naszej sowiej farmy można dostać się praktycznie każdym środkiem lokomocji jak i pieszo. Zanim się do nas wybierzesz zlokalizuj Sowiarnię na mapie i prześledź opcje trasy.

Jeśli jedziesz SAMOCHODEM wówczas posłuż się nawigacją i wpisz w niej hasło “Sowiarnia Sławków”. GPS bezproblemowo doprowadzi Cię na miejsce- nasz bezpłatny i pojemny parking zlokalizowany jest tuż przy drodze. Samochód zostaw na parkingu a z niego udaj się pieszo w głąb posesji około 100 metrów lekko nachylonego terenu gdzie znajdziesz kasę i miłą obsługę. Jeśli jesteś osobą z ograniczeniami ruchowymi i korzystasz z wózka inwalidzkiego możesz zaparkować swój samochód tuż przy kasie gdzie mamy przygotowane dwa miejsca dla osób niepełnosprawnych. 

ROWEREM: tutaj również warto posłużyć się nawigacją GPS. Rowery można bezpiecznie zostawić tuż przy kasie.

POCIĄGIEM: do  Sławkowa kursują pociągi zarówno od strony Krakowa jak i Katowic. Sowiarnia oddalona jest od dworca o niecałe cztery kilometry- jeśli wskazać w mapach Google opcję pieszego przemieszczania się. Należy kierować się na północ a najlepszą opcją spaceru będzie przejście w stronę marketu Dino, Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji (MZWiK) a następnie włączenie się na ścieżkę pieszo- rowerową, która znajduje się około 100 metrów na prawo od MZWiK i prowadzi w stronę Okradzionowa. Idąc tą ścieżką około 1500 metrów, należy po lewej stronie wypatrywać wejścia do tunelu pod wzgórzem i w tym momencie należy zejść ze ścieżki. Trzeba wówczas skręcić w prawo asfaltową drogą. Po przejściu około 150 metrów ulicy Chwaliboskie znajdziesz się na parkingu Sowiarni. 

AUTOBUSEM LUB BUSEM: do Sławkowa kursują pojazdy komunikacji publicznej. Sławków ma połączenie zarówno z Krakowem jak i Katowicami. Zazwyczaj wsiada i wysiada się na rynku w Sławkowie i stamtąd należy przejść około 3 kilometrów kierując się (tak jak w przypadku dojazdu pociągiem) w stronę MZWiK. Reszta trasy pieszej wygląda identycznie jak ta z akapitu powyżej.

 

Jeśli masz inne pytanie, na które nie znalazłeś odpowiedzi koniecznie skontaktuj się z nami. Serdecznie zapraszamy! 

 

realizacja: dhalia.pl