Sowiarnia to miejsce dla wszystkich miłośników zwierząt bez względu na ich wiek. Do naszej hodowli umożliwiamy również dostęp osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich lub z ograniczeniami ruchowymi.    

Naszym sympatykom zaś oferujemy kilka sposobów spędzenia u nas czasu starając się by każdy z naszych gości wyniósł jak najwięcej wiedzy i pozytywnych wrażeń.

O szczegółach oferty i kosztach przeczytasz poniżej. 

Wizyta w Sowiarni

Goście indywidualni:

Osoby dorosłe: 30 zł

Dzieci od 4. roku życia wzywż: 30 zł

Dzieci do 4. roku życia: 20 zł

Dzieci do 1. roku życia: wejście nieodpłatne

Grupy zorganizowane:

Osoby dorosłe: 30 zł

Dzieci od 4. roku życia wzywż: 30 zł

Dzieci do 4. roku życia: 20 zł

Dwóch opiekunów grupy minimum 20 osób: wejście nieodpłatne

Zaczynamy od prezentacji Bubusia: opowiadamy o nim, jego charakterze, zachowaniu oraz innych ciekawych sprawach z nim związanych. Dajemy możliwość jego pogłaskania i potrzymania na ręce. W tym czasie nasi goście robią sobie z nim pamiątkowe zdjęcia. Następnie przechodzimy do kolejnych sówek: sąsiadującej z Bubu samicy puszczyka uralskiego- Kory, puszczyka zwyczajnego-  Jimmiego i płomykówki zwyczajnej- Gai. O każdej z nich opowiadamy mnóstw ciekawostek i podajemy gaść informacji odpowiadając na (czasem dość liczne) pytania naszych gości. Zainteresowanym podpowiadamy co zrobić, aby zaprosić w pobliże swojego miejsca zamieszkania dzikie sowy. W kolejnym kroku nasi goście poznają Joko, która zamieszkuje kolejną wolierę. Joko to druga z naszych sówek, którą można potrzymać na ręce i pogłaskać. Przepadają za nią zwłaszcza dzieci gdyż jej nieduże rozmiary czynią, że z wyglądu przypomina maskotkę. W ostatniej z zamieszkanych wolier mieszka nasze najmłodsze dziecko, włochatka zwyczajna- Tajfun, którą również prezentujemy gościom.

W tym czasie, nasze dwie alpaki, Olaf i Aron czekają na poczęstunek: goście otrzymują od nas kubeczki z chrupkami dla alpak po to by je nakarmić. Wtedy można pogłaskać alpaki i wysłuchać ciekawostek z nimi związanych. 

DODATKOWA ATRAKCJA DLA DZIECI: Na początku pokazu, wszystkie chętne dzieci dostają od nas specjalną kartę. Jest ona przeznaczona do gry terenowej polegającej na szukaniu na terenie Sowiarni stempelków i odbijaniu ich na przekazanym arkuszu. Po odnalezieniu wszystkich dziesięciu pieczątek każde dziecko otrzymuje od nas nagrodę- niespodziankę, którą wraz z kartą zabiera do domu. Na odwrocie karty dzieci znajdą jeszcze kolorowankę oraz zagadkę, która zweryfikuje czy uważnie słuchały Bartka podczas pokazu 🙂 Do dyspozycji naszych małych gości pozostaje jeszcze piaskownica z zabawkami oraz zestaw zabawek (dużych, plastikowych autek), którymi mogą się bawić podczas pobytu w Sowiarni.

Prelekcja trwa zazwyczaj około 1- 1,5 godziny. Jest to zależne od ilości gości i stopnia ich zainteresowania. Zawsze bowiem znajdą się sympatycy z poziomu “absolutny fanatyk”, którzy mają swoje pytania, wątpliwości czy spostrzeżenia, o których chcą porozmawiać i my zawsze znajdujemy dla nich czas w trakcie pokazu gdyż rozmowy nierzadko bywają nie dość, że inspiracją i nauką to jeszcze poszerzeniem naszego własnego doświadczenia, na czym nam bardzo zależy 🙂 Czas odwiedzin nie jest regulowany.  

Ważne: spotkanie odbywa się pod chmurką- należy zatem ubrać się odpowiednio do warunków pogodowych. 

Spacer z sową

Osoba, która niesie sowę: 70 zł

Osoba towarzysząca osobie niosącej sowę: nieodpłatnie

Spacer z wybraną przez gości sową odbywamy w liściasto- iglastym lesie. Ścieżka prowadząca pomiędzy starymi drzewami dochodzi do klimatycznej polanki na leśnym pagórku. Jesienią i zimą kiedy na drzewach nie ma liści można z tego miejsca dostrzec koryto Białej Przemszy, które znajduje się u stóp wzgórza, na którym stoimy.  Jest to świetne miejsce do zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć. Nieśpiesznie wracamy do Sowiarni mijając urokliwe knieje i dużych rozmiarów mrowisko a cała wycieczka zajmuje nam około pół godziny. W tym czasie osoba niosąca sówkę może nacieszyć się jej bliskością, zaobserwować jej zachowanie oraz dowiedzieć się jeszcze więcej ciekawych informacji od Bartka, który asystuje podczas spaceru. 

Ważne: spacery z sowami umawiane są z wyprzedzeniem poprzez kontakt telefoniczny. Jeśli warunki pogodowe są trudne (silny wiatr, deszcz lub inny opad, burza) wówczas przekładamy spacer na inny termin.

Przed rozpoczęciem spaceru osoba niosąca sówkę zostaje poinstruowana o tym jak poprawnie trzymać sowę na rękawicy oraz jak się zachować podczas spaceru z drapieżnikiem. 

Prelekcja wyjazdowa

Koszt ustalany jest indywidualnie. W tym celu prosimy o kontakt z Bartkiem pod nr tel. 724 925 699.

Prowadzimy lekcje żywej przyrody w szkołach, przedszkolach oraz innych placówkach oświatowo- edukacyjnych. Zazwyczaj towarzyszy nam najbardziej charakterystyczna sowa- Bubuś. W umówionym terminie dojeżdżamy pod wskazany adres i prowadzimy prelekcję dopasowując sposób przekazu do wieku odbiorców. W trakcie pokazu każda z osób ma możliwość pogłaskania sowy i swobodnego zadawania nurtujących ją pytań.  

Voucher do Sowiarni

Voucher na:

prelekcję dla osoby dorosłej i/lub dzieci od 4. roku życia wzwyż ( w tym dzieci i młodzież szkolna): 30 zł

spacer z sową dla jednej osoby: 70 zł

Jeśli szukasz pomysłu na nietypowy prezent dla bliskiej osoby, która kocha sowy wówczas możesz zamówić dla niej imienny voucher na prelekcję i/lub spacer z sową. Vouchery mają zazwyczaj ważność do końca aktualnego roku kalendarzowego. W przypadku gdy voucher zamawiany jest pod koniec roku, wydłużamy jego ważność tak, aby osoba obdarowana mogła na spokojnie wybrać sobie pasujący jej termin odwiedzin w Sowiarni. 

Voucher może zawierać krótką, osobistą dedykację, którą nieodpłatnie na nim umieszczamy. Przesyłamy go mailem osobie zamawiającej do samodzielnego wydrukowania.  Z doświadczenia wiemy, że tego rodzaju niespodzianka stanowi wspaniały i pamiętny podarunek. Vouchery najczęściej zamawiane są przy okazji świąt oraz urodzin i imienin. 

JAK ZAMÓWIĆ VOUCHER: należy zadzwonić do Magdy pod nr 502 614 416. Potrzebne są jej informacje dla kogo jest voucher (imię/ksywa/nazwisko) na co (pokaz/spacer/pokaz + spacer) oraz mail (do przesłania vouchera dla osoby, która dokonuje jego zakupu). Magda od razu udziela informacji o całkowitej kwocie zamówienia, którą regulujemy poprzez płatność BLIKiem na telefon bądź przelewem tradycyjnym. Po zaksięgowaniu płatności zostaje przygotowany imienny voucher, który przesyłamy na podanego maila.    

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące naszej oferty i współpracy bądź chcesz złożyć zamówienie wówczas polecamy rozmowę telefoniczną, która będzie najszybszą formą nawiązania kontaktu:

Bartek: umawianie prelekcji, spacerów, wycena prelekcji wyjazdowych: 724 925 699

Magda: sprawy formalne i organizacyjne lub kiedy Bartek nie odbiera 😉 502 614 416 

————————————

Serdecznie zapraszamy!