Sowiarnia Sławków to miejsce dla wszystkich miłośników zwierząt bez względu na ich wiek dostępne również dla osób z ograniczoną sprawnością psychofizyczną.    

Naszym sympatykom oferujemy kilka sposobów spędzenia czasu starając się by każdy z naszych gości wyniósł jak najwięcej wiedzy i pozytywnych wrażeń.

O szczegółach oferty i kosztach przeczytasz poniżej. 

Wizyta w Sowiarni

Goście indywidualni:

Osoby dorosłe: 30 zł

Dzieci od 4. roku życia wzywż: 30 zł

Dzieci do 4. roku życia: 20 zł

Dzieci do 1. roku życia: wejście nieodpłatne

Grupy zorganizowane:

Osoby dorosłe: 30 zł

Dzieci od 4. roku życia wzywż: 30 zł

Dzieci do 4. roku życia: 20 zł

Dwóch opiekunów grupy minimum 20 osób: wejście nieodpłatne

Odwiedziny w Sowiarni zawsze zaczynamy od powitania oraz wytłumaczenia gościom jak należy się zachowywać pośród sów, alpak i kóz, aby pobyt u nas był bezpieczny i przyjemny. Przy wejściu znajduje się również regulamin, z którym polecamy się zapoznać. Dodatkowo każde z dzieci, które odwiedza Sowiarnię dostaje specjalną kartę do gry terenowej. Po spełnieniu wyznaczonego zadania, przy wyjściu dziecko będzie mogło otrzymać nagrodę- niespodziankę a kartę zabierze do domu jako kolorowankę. W przypadku grup dziecięcych (odwiedzających nas w tygodniu) często po grze terenowej a przed pokazem, dzieci robią sobie piknik na trawie zjadając przyniesione ze sobą smakołyki.  Pokazy rozpoczynamy punktualnie w ustalonych godzinach.  Podczas pokazu wszystkie zgromadzone osoby poznają każdą z sów zamieszkujących Sowiarnię. Chętne osoby mogą pogłaskać niektóre z naszych sów a jedną potrzymać na ręce. Przez cały czas trwania pokazu Bartek opowiada zgromadzonym osobom o wielu ciekawostkach związanych z sowami. Można pozyskać od niego wiele informacji związanych z charakterystycznym wyglądem sów, sposobem odżywiania się, polowaniami, ich cechami charakteru i zwyczajami. Bartek chętnie udziela odpowiedzi na wszystkie pytania naszych gości. Bardziej zainteresowanym może również podpowiedzieć jak zaprosić sowy do swojego ogrodu. Po pokazie z sowami nasi goście otrzymują od nas kubeczki z karmą dla alpak i kóz. Bartek wyjaśnia w jaki sposób podawać smakołyki zwierzętom.  Po nakarmieniu zwierząt dzieci zazwyczaj dokańczają grę terenową jeśli nie udało im się tego zrobić wcześniej. Jest to okazja do tego, aby zrobić sobie wspaniały spacer na łonie natury robiąc przechadzkę po ogrodzonym terenie Sowiarni. Podczas pożegnania przy wyjściu dzieci odbierają nagrody- niespodzianki a każdej goszczącej u nas grupie/rodzinie/parze przekazujemy darmową mapkę z atrakcjami Sławkowa i okolic.   

 Pokaz trwa około 1- 1,5 godziny i prowadzony jest pod chmurką- należy zadbać o właściwe obuwie (podłoże trawiasto- ziemne) i ubiór dostosowany do pory roku (w przypadku kapryśnej aury warto ubrać gumiaki oraz zabrać parasol/kurtkę z kapturem).

Spacer z sową

Osoba, która niesie sowę: 70 zł

Osoba towarzysząca osobie niosącej sowę: nieodpłatnie

Spacer z wybraną przez gości sową odbywamy w liściasto- iglastym lesie. Ścieżka prowadząca pomiędzy starymi drzewami dochodzi do klimatycznej polanki na leśnym pagórku. Jesienią i zimą kiedy na drzewach nie ma liści można z tego miejsca dostrzec koryto Białej Przemszy, które znajduje się u stóp wzgórza, na którym stoimy.  Jest to świetne miejsce do zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć. Nieśpiesznie wracamy do Sowiarni mijając urokliwe knieje i dużych rozmiarów mrowisko a cała wycieczka zajmuje nam około pół godziny. W tym czasie osoba niosąca sówkę może nacieszyć się jej bliskością, zaobserwować jej zachowanie oraz dowiedzieć się jeszcze więcej ciekawych informacji od Bartka, który asystuje podczas spaceru. 

Ważne: spacery z sowami umawiane są z wyprzedzeniem WYŁĄCZNIE poprzez kontakt telefoniczny pod nr 724 925 699. 

(PROSIMY O NIE PISANIE WIADOMOŚCI SMS/MAIL. NALEŻY ZADZWONIĆ I USTNIE USTALIĆ TERMIN).

 Jeśli warunki pogodowe są trudne (silny wiatr, deszcz lub inny opad, burza) wówczas przekładamy spacer na inny termin.

Przed rozpoczęciem spaceru osoba niosąca sówkę zostaje poinstruowana o tym jak poprawnie trzymać sowę na rękawicy oraz jak się zachować podczas spaceru z drapieżnikiem. 

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące naszej oferty i współpracy bądź chcesz złożyć zamówienie wówczas polecamy rozmowę telefoniczną, która będzie najszybszą formą nawiązania kontaktu:

Bartek: umawianie prelekcji, spacerów, wycena prelekcji wyjazdowych: 724 925 699

————————————

Serdecznie zapraszamy!

realizacja: dhalia.pl